اصل اول در ثروت آفرینی موفق چیست؟

ثروت آفرینی

اصل اول در ثروت آفرینی موفق چیست؟

پس انداز کردن اولین اصل ثروت آفرینی است. و با پس انداز کردن میتوانید اقدام به سرمایه گذاری کنید و همه سرمایه گذاریها پس انداز میخواهد.

اما پس انداز در ثروت آفرینی یعنی چی؟

یعنی از تمام دارایی های خودمان چیزی داشته باشیم که بتوانیم برویم سرمایه گذاری کنیم. اما اگر پس انداز را یک کالای لوکس بدانید به این معنی که هر وقت توانستم انجام میدهم هیچگاه در آن موفق نمی شوید و اتفاق نخواهد افتاد اما اگر آن را یک کالای ضروری بدانید احتمال دارد پس انداز اتفاق بیفتد. بنابراین حتما در حداقل حالت با 5 درصد درآمد ماهیانه تان پس انداز را شروع کنید. چون این 5 درصد قطعا تاثیری در کیفیت زندگی شما نخواهد گذاشت و به عنوان مثال کسی که می تواند با 500 هزار تومان زندگی کند با 475 هزارتومان هم می تواند زندگی کند.

بعد از پس انداز نمودن و جمع آوری آن به مقداری مشخص، حالا میتوانید اقدام به سرمایه گذاری و خرید کالای سرمایه ای بکنید. از ویژگی کالاهای سرمایه ای این است که تورم روی آن تاثیری منفی نداشته و حتی باعث رشد آن می شود.

کلا تورم برای 3 دسته از افراد زیر ضرر دارد و آسیب زا می باشد:
برای کسانی که:
1-درآمد و حقوق ثابتی دارند چون مدام ارزش آن کم می شود.
2-کالای سرمایه ای ندارند.
3-مرتب ترس از زیان کردن دارند.

بنابراین برای کسی که کالاهای سرمایه ای دارد تورم نه تنها تاثیر منفی دارد بلکه باعث رشد سرمایه اش می شود.
شما حتی با پس انداز خود نیز می توانید بصورت اقساطی اقدام به خرید کالای سرمایه ای بکنید. اما باید بدانید که ما دو نوع قسط داریم:
1-قسط بد: مثلا با قسطی که در توانتان نیست رفته اید مبلمان خریداری کرده اید این قسط بد است.
2-قسط خوب: اما اگر 150 میلیون داشته اید و حتی 30 میلیونم هم قرض گرفته اید و رفتید با این مبلغ زمینی خریده اید این کار خارق العادست و این قسط خوب است چون این قرض برای سرمایه گذاری است.

بنابراین پس انداز کردن و سرمایه گذاری مثل کاشتن یک بذر است. آروم آروم از آن یک خوشه گندم رویش می کند و از هر خوشه گندم 70 تا گندم میروید و ما باید با یک شیب ملایمی این توسعه رو دنبال کنیم.

اما کسانی که می خواهند با شیب تندی این مسیر را دنبال کنند و درجا و یک شبه ثروتمند شوند معمولا طعمه خوبی هستند برای کلاه برداران. مانند داستان پینوکیو، گربه نره و روباه مکار که قصد داشتند سکه های پینوکیو رو از چنگال او بدست آورند. پس ما باید دنباله فضاهایی واقع بینانه بریم. و فضاهای واقع بینانه مطالعه، مشاوره، کسب اطلاعات، تصمیم گیری و … میخواهد تا به نتیجه برسیم.

بنابراین بسیار ضروری است تا فرزندانمان را از دوران نوجوانی با مفاهیم پس انداز و سرمایه گذاری و ثروت آفرینی آشنا کنیم و به آنها یاد بدهیم که سرمایه گذاری کار جذاب و هیجان انگیزی است.
متاسفانه فرزندانمان از دوره ابتدایی تا آخر خود دانشگاه با مفاهیمی مانند کارآفرینی و ثروت آفرینی نمیخوانند و نمیدانند. در نتیجه چون مدرک ثابت دارند دنبال جایی ثابت برای کار و فعالیت میگردند.

 

بدون نظر

ارسال نظر