مهمترین شرط برای رسیدن به استقلال مالی

استقلال مالی

مهمترین شرط برای رسیدن به استقلال مالی

هر شخصی در زندگی اش خواهان رسیدن به استقلال مالی و آزادی مالی است به نحوی که مجبور نباشد مدام برای کسب درآمد کار کند و مشغول به فعالیت باشد.

شما برای رسیدن به موفقیت و استقلال مالی مستقل از فعالیتتان در فضای آنلاین و یا آفلاین باید محصول و یا محصولاتی را تولید و عرضه نمایید. در واقع این محصولات شما کار درآمدزایی را برای شما ایجاد می کنند بدون آنکه لازم به حضور فیزیکی شما در بحث تولید و یا فروش آن باشد. در واقع شما با محصولاتی که ایجاد کرده اید آن محصولات برای شما کار می کنند و ایجاد درآمد می کنند. این محصولات می توانند.

حتما دیده اید افراد بسیار متخصصی را که شبانه روز در حوزه تخصصی خود مشغول به کارند اما هیچگاه به استقلال مالی نرسیده اند و باید مدام کار کنند تا جریان درآمدی آنها ادامه داشته باشد. از این دست افراد میتوان به پزشکان به معلمان و مدرسان حوزه های مختلف به کارمندان و حقوق بگیران شرکت ها و سازمانهای مختلف که گاها با مدارک بالا مشغول به فعالیتند اشاره کرد که تا زمانی که در فضای کاری خود قرار دارند پول در می آورند و کسب درآمد میکنند اما بلافاصله بعد از اینکه مثلا جریان ویزیت یک پزشک قطع می شود و یا جریان تدریس یک مدرس تمام میشود درآمد او نیز قطع می شود.
عامل مهم این فرآیند نداشتن محصول و یا محصولاتی در حوزه ی کسب و کار این افراد است.

این محصولات هم می توانند محصولات فیزیکی و لمسی باشند و هم محصولات دیجیتالی و دانلودی. محصولات فیزیکی را میتوانید هم از طریق کرایه ی محل و یا مغازه ای به متقاضیانتان عرضه کنید و هم از طریق آنلاین و فروش اینترنتی، به این صورت که یک فضا و جایی را به عنوان انبار کرایه نمایید و محصولات را از طریق سایت به مخاطبانتان نشان داده و معرفی نمایید و بعد از ثبت سفارش آنها اقدام به ارسال محصولات نمایید.

اگر هم محصولات شما دانلودی و دیجیتالی باشد که کار شما بسیار آسانتر است و مخاطبانتان می توانند بعد از خرید محصولات شما آنها را دانلود نموده و در حساب کاربری خودشان مشاهده نمایند.

 

مهمترین و ضروریترین کار یک متخصص

بنابراین مهمترین کار شما ایجاد و یا گردآوری محصول و یا محصولاتی است. محصولاتی که میتوانند در حوزه تخصصی و فعالیت شما باشد و هم در حوزه غیر تخصصی و فعالیت شما باشند. به عنوان مثال شما ممکن است که یک متخصص برنامه نویس باشید، شما میتوانید در حوزه تخصص خود محصولاتی را بصورت آموزشی دانلودی ایجاد نمایید و آنها را مخاطبانتان عرضه و ارائه نمایید.
و یا اگر از محصول خاصی شناخت کامل دارید و اطلاعاتی راجعبه چگونگی تامین و فروش آن دارید و نیازهای مخاطبین بازار هدفتان را می شناسید میتوانید به عرضه و ارائه آن اقدام نمایید. به عنوان مثال شما ممکن است در حوزه عطر و ادکلن اطلاعات تخصصی و کاملی داشته باشید و به کلیه مراحل تولید، عرضه آن مسلط باشید و دقیقا با سبک و سلیقه علاقه مندان این حوزه آشنا باشید، بنابراین میتوانید به فروش و عرضه آن نیز روی آورده و کسب و کاری در ان حوزه برای خود ایجاد نمایید که همانطور که در بالا به آن اشاره شد این کسب و کارها می تواند هم بصورت آفلاین و فیزیکی باشد و هم بصورت آنلاین و فروش اینترنتی که قاعدتا موفقیت در فروش آنلاین بسیار سریعتر و با ظرفیت بالاتری می تواند صورت بگیرد که البته در مقالات دیگری به تفاوت های فروش آنلاین و آفلاین محصولات مختلف خواهیم پرداخت!

بنابراین نکته بسیار مهم و ضروری در این مقاله صرفه نظر از نوع تخصص و کسب وکار و بیزینستان داشتن و یا ایجاد محصول و یا محصولاتی برای فروش و عرضه به جهت دست یابی به استقلال مالی است.

بدون نظر

ارسال نظر