راههای افزایش لیست ایمیل در ایمیل مارکتینگ

افزایش لیست ایمیل

راههای افزایش لیست ایمیل در ایمیل مارکتینگ

افزایش لیست ایمیل مخاطبین و کاربرانتان از مهم ترین وظایف هر صاحب کسب و کاری است. در مباحث آموزش دیجیتال مارکتینگ جمع آوری آدرس ایمیل از اساسی ترین اصول و تکنیکهای تبدیل بازدید کنندگان آن سایت به خریدار و مشتری است.
در این مقاله به معرفی 8 راه جمع آوری آدرس ایمیل کاربرانتان در سایت می‌پردازیم و خواهید دید که شما می توانید در جاهای مختلفی از سایتتان فرم هایی قرار داده و آدرس ایمیل های مخاطبینتان را جمع آوری نمایید.

 

1- اولین راه از راههای افزایش لیست ایمیل: متن مقالات

 

اولین راه متن مقالات است یعنی فرمی که ایمیل را می‌گیرید. این فرم می‌تواند در داخل متن و یا پایان مقالات باشد و البته نه لزوما در پایان مقالات، بلکه بین متن مقاله نیز می‌توانید جایی در نظر بگیرید و فرم دریافت ایمیل را در آنجا قرار دهید.

 

2- دومین راه از راههای افزایش لیست ایمیل: فوتر

 

دومین راه این است که فرم دریافت ایمیل را در فوتر سایت قرار دهید، فوتر سایت پایین ترین قسمت صفحات سایت است که معمولا در تمام صفحات سایت عینا تکرار می‌شود و اطلاعات ثابتی در آن قسمت ها قرار می‌گیرد، مثل اطلاعات تماس، لینک و رسانه های اجتماعی سایت و …. ، بنابراین یکی از جاهای مناسب برای دریافت ایمیل فوتر سایت یا قسمت پایینی سایت می باشد.

 

3- سومین راه از راههای افزایش لیست ایمیل: نوار بالا

 

سومین راه استفاده از Topbar یا نوار بالا می باشد. این قسمت خارج از دیزاین یا طراحی سایت است و به بالای تمام صفحات سایت و بالای هدر سایت به صورت خودکار اضافه می شود.
یعنی ما می توانیم توسط پلاگین هایی که مخصوص این کار وجود دارد کاری کنیم تا در بالای تمام صفحات سایت یک بخش مستطیلی به سایت اضافه شود و در آن قسمت متنی و فرمی ایجاد کنیم تا بتوانیم آدرس ایمیل ها را دریافت کنیم.
ویژگی این مواردی که معرفی می‌کنیم مانند فوتر یا نوار بالا این است که در تمامی صفحات سایت وجود دارند و مزیتشان این است که بازدید کننده از هر جا و منبعی که وارد سایت ما شود می‌تواند این موارد را ببیند و احتمال اینکه کاربر آدرس ایمیلش را وارد کند بسیار بالاست.

 

4- چهارمین راه از راههای افزایش لیست ایمیل: پاپ آپ

 

چهرمین راه که می‌توانیم برای گرفتن آدرس ایمیل مخاطبانمان از آن استفاده کنیم پاپ آپ ها هستند، همانطور که می دانید پاپ آپ صفحه ای یا فرمی است که روی صفحه اصلی سایت ما قرار می گیرد و ظاهر می شود و بعد از اتمام کار غیب می‌شود و از بین می رود. برای ایجاد و قراردادن پاپ آپها در سایت نیز پلاگینهایی وجود دارد که معروف ترین آنها پلاگین Layered Popups است.

 

5- پنجمین راه از راههای افزایش لیست ایمیل: چت آنلاین

 

پنجمین راه قسمت راست یا پایین سایت است که نام آن چت آنلاین می باشد. اغلب سرویس های چت آنلاین بگونه‌ای هستند که به صورت پیش فرض در قسمت راست سایت و یا پایین سایت به شکل یک مستطیل ظاهر می‌شوند و وقتی که روی آن کلیک می کنید یک مستطیل بزرگتر باز شده و شما شروع می کنید به چت کردن و با انجام تنظیماتی در آن، امکان گرفتن ایمیل وجود دارد.

 

6- ششمین راه از راههای افزایش لیست ایمیل: سایدبار

 

ششمین راه ساید بار یا ستون کناری سایت است. امروزه طراحی سایتها بگونه‌ای است که معمولا ما یک بدنه داریم و یک ستون کناری، ولی مزیت ساید بار یا ستون کناری این است که در اغلب صفحات سایت عینا وجود دارد و تکرار می شود و در نتیجه اگر فرمی را قرار دهیم و بخواهیم آدرس ایمیل کاربران را دریافت کنیم به راحتی این فرم در تمامی صفحات سایت منتشر شده و کار دریافت ایمیل بسیار راحت خواهد شد.

 

7- هفتمین راه از راههای افزایش لیست ایمیل: ریبون

 

هفتمین راه ریبون است. احتمالا این اصطلاح را قبلا ندیده باشید و اولین بار است که با آن مواجه می شوید. ریبون در زبان انگلیسی همان Lent است مانند Lent های قرمزی که روی دست کادو یا هدیه استفاده می کنند.
ریبونها را می‌توان در گوشه‌ی سمت چپ بالای سایت یا هر گوشه دیگری به رنگ قرمز و یا هر رنگی نمایش داد تا مخاطب را تشویق و ترغیب کند که روی آن موضوع کلیک کند تا اطلاعات بیشتری را دریافت کند و یا با کلیک روی آن به صفحه فرود یا لندینگ پیج سایتمان هدایت شود.

 

8- هشتمین راه از راههای افزایش لیست ایمیل: دیواره های سایت

 

هشتمین راه دیواره های سایت هستند یعنی مستطیلهای بسیار کوچکی که در دیواره سمت راست سایت یا دیواره سمت چپ سایت قرار می گیرند و کل مطلب معلوم نیست ولی به محض اینکه موس را به آن قسمت می‌بریم و روی آن کلیک می کنیم فرم گرفتن ایمیل ظاهر شده و مخاطب می‌تواند آدرس ایمیلش را وارد کند.

بنابراین ملاحظه کردید که برای دریافت آدرس ایمیل مخاطبین‌مان راههای متنوع خیلی زیادی وجود دارد و ما می توانیم در جاهای جغرافیایی مختلف سایت آدرس ایمیلها را دریافت کنیم.

حالا در این مرحله و بعد از آگاهی یافتن از این مکانها ممکن است این سؤال برایتان پیش بیاید که ایجاد این کارها راحت نیست و ما چگونه در سایتمان تعریف کنیم که مثلا یک ریبون در سمت چپ بالای سایت ظاهر شود و یا چگونه یک نوار در بالای همه صفحات سایتمان اضافه کنیم و یک متن و فرم گرفتن ایمیل به آن اضافه شود؟

برای این کار و رفع این مشکلات یک پلاگین رایگان و فوق العاده اثرگذار و کاربردی وجود دارد به اسم Icegram که این پلاگین به شما کمک می کند تا تمامی این مواردی را که مطرح کردیم را اجرایی کنید و در سایتتان پیاده سازی کنید.
خوشبختانه اغلب امکانات این پلاگین رایگان است و البته اگر از امکانات حرفه ای‌تر آن بخواهید استفاده کنید باید مبلغی را برای برخورداری از آن امکانات بپردازید، که البته ما توصیه می کنیم اول نسخه رایگان آن را تست و امتحان نمایید و اگر لذت بردید می‌توانید امکانات جانبی آن را نیز خریداری نمایید.

با استفاده از این پلاگین شما به راحتی می‌توانید در بخش هایی که معرفی کردیم آدرس ایمیلها را دریافت کنید. کار با این پلاگین بسیار راحت است و در کمتر از 5 دقیقه می‌توانید با طرز کار این پلاگین آشنا شده و شروع به جذب ایمیل در جاهای مختلف سایتتان نمایید و فقط کافی است متن مربوطه را بنویسید و خود به خود فرم دریافت ایمیل و دکمه دریافت اضافه می شود. البته این نکته را فراموش نکنید که این پلاگین فقط برای سایتهای وردپرس است و اگر سایتتان با سیستم مدیریت محتوای وردپرس ساخته شده است می‌توانید از تمام امکانات آن استفاده نمایید.

 

بدون نظر

ارسال نظر